KREM D/S PRODIAB 100G

 • KREM D/S PRODIAB 100G

Wskazania i działanie

 • KREM DO STÓP Prodiab przeznaczony jest do pielęgnacji suchej i bardzo suchej skóry stóp, skłonnej do rogowacenia i pękania. Jego nawilżająco – ochronne działanie wynika z unikalnego połączenia mocznika, ruszczyka, mikrosrebra oraz witaminy E.
 • Mocznik (Urea) - kluczowy składnik KREMU DO STÓP Prodiab jest jednym z głównych składników naturalnego czynnika nawilżającego skórę (NMF - Natural Moisturizing Factor), który odpowiada za odpowiednie nawodnienie warstwy rogowej naskórka. Sprawia, że skóra jest gładka i jędrna. Działanie mocznika polega na zwiększeniu przepuszczalności warstwy rogowej naskórka ułatwiając wnikanie wody oraz składników aktywnych do wnętrza komórek skóry. Dzięki temu komórki skóry zatrzymują w sobie wodę, a skóra robi się bardziej miękka i lepiej nawilżona. Niedobór mocznika skutkuje suchą skórą z tendencją do rogowacenia. W stężeniu 10% mocznik ma również właściwości przeciwbakteryjne.
 • Zawarty w KREMIE DO STÓP Prodiab ruszczyk (Ruscus Aculeatus) pobudza mikrokrążenie, działa przeciwzapalnie, aktywuje przepływ krwi, działa na skórę nawilżająco i zmiękczająco, chroniąc jej naturalną barierę ochronną. Poza tym składnik ten przyczynia się do zwiększenia napięcia ścian naczyń krwionośnych, nasila przepływ krwi w żyłach, zapobiega zastojom krwi i limfy, obrzękom, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne.
 • Ochronne działanie KREMU DO STÓP Prodiab wynika między innymi z zastosowania srebra (Silver), które posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Dzięki użyciu srebra rozdrobnionego do poziomu mikrocząsteczek nieporównywalnie wzrasta skuteczność jego działania. Mikrocząsteczki mają znacznie większą powierzchnię czynną, tym samym znacznie zwiększając potencjał biobójczy kremu. Srebro zawarte w kremie niszcząc bakterie, jednocześnie przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka.
 • Witamina E (tokoferol) użyta w KREMIE DO STÓP Prodiab ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych. Chroni również warstwę lipidową naskórka przed utlenieniem i zniszczeniem. Dzięki temu zapobiega wysuszeniu skóry i powstawaniu stanów zapalnych. Oprócz tego witamina E sprzyja tworzeniu kolagenu, poprawiając elastyczność skóry.
 • Ze względu na wyjątkowe zestawienie składników kremu oraz silne właściwości nawilżająco-ochronne KREM DO STÓP Prodiab polecany jest dla osób chorych na cukrzycę.
Stosowanie
Krem nanieść na czyste i suche stopy. Po naniesieniu delikatnie wmasować i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
Produkt testowany dermatologicznie

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest interpretowany!
    zła           dobra
 • Producent: BIOTON
 • Kod produktu: 7048736
 • Dostępność: W magazynie
 • 18.82zł