ZDROWE OCZY PRODIAB * 30 KAPS.

  • ZDROWE OCZY PRODIAB * 30 KAPS.

Organizm człowieka nieustannie narażony jest na działanie czynników niekorzystnie wpływających na jego prawidłowe funkcjonowanie. Wśród tych czynników bardzo duże znaczenie mają substancje utleniające, tzw. wolne rodniki, które skutecznie degradują komórki organizmu. Wolne rodniki są szczególnie niebezpieczne dla narządu wzroku, ponieważ znajdujące się w nich struktury nerwowe nie posiadają właściwości regenerujących. Tak więc szkody wywołane procesami utleniania (oksydacji) są najczęściej nieodwracalne. Dlatego kluczową sprawą jest dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości substancji hamujących te niekorzystne procesy, czyli antyoksydantów.

 

ZDROWE OCZY prodiab to suplement diety zawierający kompleksowy zestaw naturalnych antyutleniaczy oraz witamin i minerałów pomagających stworzyć organizmowi naturalną ochronę przed wolnymi rodnikami oraz wspomagających proces prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku.

 

ZDROWE OCZY prodiab to suplement diety dla osób:

  • długo pracujących lub korzystających z komputera,
  • często oglądających telewizję,
  • noszących soczewki kontaktowe i okulary korekcyjne,
  • palących papierosy,
  • pracujących na zewnątrz i narażonych na działanie promieniowania UV,

 

Opis działania składników preparatu:

Luteina i zeaksantyna – należą do barwników z rodziny karotenoidów. Nie są one syntetyzowane w organizmie człowieka, dlatego powinny być dostarczane z zewnątrz w odpowiedniej ilości. Karotenoidy te pochodzą z ekstraktu z kwiatów aksamitka wzniesionego (Tagetes erecta), który przyczynia się do poprawy ostrości widzenia.

Resweratrolzawarty w wyciągu z czerwonego wina (Vitis vinifera) pozytywnie wpływa na stan naczyń krwionośnych oczu. Poza tym ekstrakt z czerwonego wina posiada działanie antyoksydacyjne i dzięki temu stanowi naturalną ochronę narządu wzroku przed wolnymi rodnikami.

Antocyjanyzawarte w ekstrakcie z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus) również działają antyoksydacyjnie, wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne, zwłaszcza te obecne w oku, poprawiają mikrokrążenie. Wykazują również działanie wspomagające regenerację rodopsyny, ważnego barwnika zlokalizowanego w siatkówce i niezbędnego do prawidłowego widzenia.

Witamina A, B2 – witaminy bardzo ważne dla optymalnego funkcjonowania narządu wzroku.

Witaminy E i C ważne witaminowe przeciwutleniacze. Witamina E skutecznie wspomaga proces neutralizacji wolnych rodników, zapobiega też utlenianiu witaminy A. Poza tym hamuje tworzenie się toksycznych nadtlenków tłuszczowych uszkadzających naczynia krwionośne. Bezpośredni wpływ na poziom witaminy E w organizmie ma witamina C, ponieważ bierze udział w jej regenerowaniu. Jednocześnie witamina C wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność.

Cynk – minerał ważny dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. Największe jego stężenie występuje w siatkówce oka.

Chrom – pełni ważną funkcję w regulacji ciśnienia śródgałkowego, wpływa na akomodację mięśni oka. Jednak kluczowe działanie chromu w organizmie to wpływ na prawidłowy metabolizm makroskładników i utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Chrom aktywnie uczestniczy w przemianach węglowodanów wpływając na produkcję insuliny.

 

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu:
1 do 2 kapsułek dziennie podczas lub po posiłku.

 

Skład zalecanej dziennej porcji:

Składnik

Zawartość w 1 kapsułce

%

ZDS*

Ekstrakt z kwiatów aksamitka wzniesionego (Tagetes erecta), w tym

Luteina

Zeaksantyna

 

50,00 mg

(10 mg luteiny)

(2 mg zeaksantyny)

**

Ekstrakt z borówki czernicy

Ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus),
w tym: Antocyjany

 

50,00 mg

(12, 5 mg antocyjanów)

**

Witamina C

30,00 mg

37,5

Ekstrakt z czerwonego wina (Vitis vinifera),
w tym: Resweratrol

17,00 mg

**

Witamina E

8,1 mg
(eqv. alfa-tokoferolu)

67,5

Cynk

10 mg

100,00

Witamina B2

1,4 mg

100,00

Witamina A

400 µg eqv. retinolu

50

Chrom

20 µg

50

* ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie

** brak ustalonej normy Zalecanego Dziennego Spożycia


WAŻNE INFORMACJE PRZED ZASTOSOWANIEM

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników preparatu. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

 

Produkt bez dodatku cukrów.

Surowce stosowane w produkcie nie są pochodzenia zbożowego. W zakładzie produkcyjnym nie są używane produkty zawierające gluten.

 

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


JAK PRZECHOWYWAĆ SUPLEMENT DIETY ZDROWE OCZY PRODIAB

 

Przechowywać w temperaturze 15-25° C, w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. Nie należy stosować po upływie daty minimalnej trwałości, podanej na spodzie opakowania i blistrze. Data minimalnej trwałości oznacza ostatni dzień danego miesiąca.


Jak wygląda suplement diety ZDROWE OCZY prodiab i co zawiera opakowanie

 

Kapsułki żelatynowe twarde, barwy granatowej, podłużne, na końcach zaokrąglone.
Zawartość netto: 15,0 g (30 kapsułek po 500 mg)
Produkt jest dostępny w opakowaniu typu blister.

 

Składniki produktu: substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, suchy ekstrakt z kwiatów aksamitka wzniesionego (Tagetes erecta) standaryzowany na zawartość 20% luteiny i 4% zeaksantyny, suchy ekstrakt z owoców borówki czernicy (Vaccinium myrtillus) standaryzowany na zawartość 25% antocyjanów, mleczan cynku, witamina C (kwas L-askorbinowy), witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu), suchy ekstrakt ze skórki owoców czerwonego wina (Vitis vinifera) standaryzowany na zawartość 30% resweratrolu, witamina A (octan retinylu), substancja przeciwzbrylająca – stearynian magnezu, witamina B2 (ryboflawina), chlorek chromu (III), barwniki (dwutlenek tytanu, czerń brylantowa BN, błękit patentowy V), barwnik – karmoizyna: może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest interpretowany!
    zła           dobra
  • Producent: BIOTON
  • Kod produktu: 8948901
  • Dostępność: W magazynie
  • 31.03zł